Dlaczego nie mam orgazmu od 3 tygodni?

Witam. Od jakiegoś czasu nie mam orgazmu. Cały czas było dobrze i nagle od prawie 3 tygodni jest problem. Ogólnie nie odczuwam dużej przyjemności podczas seksu. Czy to jakieś zaburzenia? Co robić w tym przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyny tego problemu mogą być natury fizycznej lub psychicznej. Jeżeli w ostatnim czasie nie doszło do jakiegoś urazu bądź też nie był przeprowadzany zabieg ingerujący w sfery intymne, to można przypuszczać, że sedno tej dysfunkcji umiejscowione jest w psychice.

Pomocna może się okazać wizyta u seksuologa, jednak na początku sugerujemy porozmawianie o tym z partnerem. Czasami podczas stosunku skupiamy się na przyjemności tej drugiej osoby, co skutkuje brakiem osiągnięcia orgazmu u nas samych. Warto wymienić się obserwacjami z partnerem i razem poszukać rozwiązania tego problemu.

Należy też wspomnieć o masturbacji u kobiet. Pomaga ona odkrywać ciało i odczuwać nowe, przyjemne doznania.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z materiałem, w którym znajdzie Pani więcej informacji o omawianym problemie:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-orgazmu-jak-sobie-z-tym-radzic-4-rady-eksperta

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.