Dlaczego nie przeżywam orgazmów?

Witam . Mam 18 lat i od roku uprawiam seks z moim partnerem .. odczuwam przyjemność podczas stosunku ale nigdy nie mialam orgazmu ... podczas masturbacji mam orgazm łechtaczkowy ale z moim partnerem nawet taki orgazm jest niemożliwy ... jest nie tak ze mną?

Dzień dobry!

Być jest to kwestia zbyt mocno utrwalonych nawyków masturbacyjnych (zawsze w taki sam sposób, w takich samych okolicznościach, w tym samym miejscu itp.), których nie sposób odtworzyć w obecności partnera, być może stresu, napięcia w relacji seksualnej z partnerem (a taki stres może wynikać choćby z martwienia się brakiem orgazmu), może z braku porozumienia z partnerem itp. Podobna sytuacja dotyczy bardzo wielu młodych osób i często samoistnie mija z czasem, rosnącym doświadczeniem, samoświadomością itp.

Pozdrawiam!