Problemy z orgazmem - gdzie szukać pomocy?

Od roku jestem w stałym związku z chłopakiem, na którym bardzo mi zależy. Przeżyłam z nim swój pierwszy raz. Od około 7 miesięcy współżyjemy regularnie, a ja jeszcze nigdy nie miałam orgazmu. Szczerze, to nawet nigdy nie doświadczyłam skurczów pochwy, jakie opisywane są na różnych forach. Próbowaliśmy naprawdę już chyba wszystkiego, mój partner bardzo się stara. Ale zabawa ani żadne pieszczoty w ogóle na mnie nie działają, nie czuję nic. Mogłabym w tym czasie iść spać albo grać, choćby w siatkówkę. Zero przyjemności. Byłam u lekarza i niby ginekologicznie wszystko jest w porządku, więc co jest ze mną nie tak? Pogodziłam się z tym, że orgazmu nie ma, ale dlaczego nie odczuwam przyjemności podczas pieszczot? Potrzebuję pomocy, bo nie wiem nawet, gdzie się udać z tym problemem. Pomóżcie...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

U kobiet w odczuwaniu przyjemności z seksu i orgazmu bardzo ważną rolę pełni samopoczucie, znajomość własnego ciała jak i psychika.

Ważne jest, by odkrywać swoje ciało i poznawać co daje przyjemność. Na początku doznania mogą być delikatne, nie tak intensywne jak się tego spodziewamy. Często kobiety początkowo mogą osiągać orgazm wyłącznie poprzez stymulacje łechtaczki.

Warto jest próbować rożnych pieszczot, ponieważ każda kobieta jest inna. Niektóre potrzebują więcej czasu, by czuć się komfortowo i móc czerpać pełną przyjemność.

Bardzo ważne jest też nastawienie, gdyż jeżeli podczas seksu koncentrujemy się tylko i wyłącznie na chęci odczucia orgazmu często bywa, iż nie poddajemy się całkowicie stymulacji, gdyż stres przed nie osiągnięciem orgazmu nas blokuje.

Jeżeli jednak mimo prób sytuacja się nie zmienia, zachęcam do kontaktu z seksuologiem, najlepiej wspólnie z partnerem.

Pozdrawiam!