Dlaczego nie odczuwam podniecenia podczas stosunku z partnerem?

Witam serdecznie, Mam problem chyba natury psychicznej lub seksuologicznej. Od dłuższego czasu w trakcie stosunku z moim partnerem praktycznie w ogóle nie odczuwam podniecenia przez co tracę ochotę na seks zupełnie. Odpycham partnera, nie mogę się rozluźnić. Czuję jakbym była gdzieś zablokowana przez co nie dopuszczam partnera do siebie. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,
Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. O ile ogólnie odczuwa Pani pożądanie seksualne, a kłopot z podnieceniem dotyczy jedynie partnera, trudno mówić o przyczynach medycznych (np. hormonalnych, wpływających na libido). Z Pani krótkiej wiadomości wnioskuję, że wpływ na sytuację mogą mieć kwestie "relacyjne" dotyczące Pani związku z partnerem (być może na kwestie seksualne wpływają sprawy pozornie z seksem niezwiązane, ale oddziałujące na tę sferę). Wtedy sprawa rzeczywiście miałaby charakter psychologiczno-seksuologiczny. Warto zatem zwrócić się do psychologa-seksuologa, który rozpozna sprawę i zaproponuje odpowiednie leczenie terapeutyczne. Być może wskazana będzie terapia partnerska. Oczywiście w celu nabrania pewności, że jest to właściwa droga, warto najpierw zgłosić się do swojego ginekologa, który zdecyduje, czy Pani objawy mogą mieć podłoże medyczne (na podstawie Pani krótkiego opisu trudno stwierdzić, niezbędny pełny wywiad lekarski).
Pozdrawiam serdecznie,
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr