Dlaczego kochamy się rzadziej?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy problemów z seksem. Jesteśmy z partnerem od roku. On ma 23, a ja 28 lat. Na początku nasze współżycie było ok. Od pól roku mieszkamy ze sobą ,w czym po miesiącu wspólnego mieszkania kochamy sie coraz rzadziej i rzadziej. Zaczyna mnie to bardzo frustrować. Robimy to 2 razy w miesiącu. Po namowach i klotniach wiec i tak nie ma mowy o zadowoleniu. On mnie nie zdradza. Powiedział mi że więcej przyjemności sprawia mu masturbacja i że jest ze mną szczęśliwy tak jak jest. Ale mówi też że seks z 1 kobietą jest nudny. Ze jak jemu się chce to mnie wtedy nie ma w domu. Jest wręcz uzależniony od masturbacji i porno. Chcę z nim być mimo wszystko bo w innych sferach jest super. Nie chce go zdradzac. Brak seksu wywoluje u mnie w tym momencie juz duże napięcie, bezsenność i problemy z koncentracją. Nie wiem już co dalej. Nie ma mowy o konsultacji z seksuologiem. On nie pójdzie nigdzie bo tak jest mu dobrze jak jest. Proszę o porade.

Dopóki partner nie zechce sam czegoś zmienić, nie jest możliwe zmuszenie go do tego.
Drugą kwestią, która wydaje mi się ważniejsza, jest Pani sytuacja i Pani funkcjonowanie seksualne w trwającej relacji. Pisze Pani wyraźnie o swoich potrzebach seksualnych, które nie mogą zostać zaspokojone przez partnera, co jest dla Pani frustrujące. W tej sytuacji dobry rozwiązaniem jest konsultacja z psychologiem seksuologiem w celu omówienia możliwych dróg poradzenia sobie w tej sytuacji i tym samym poprawy Pani sytuacji, czyli funkcjonowania w sferze seksualnej. Proszę zadbać o siebie i zgłosić się po wsparcie.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności!
seksuolog@grabowski.gr