Dlaczego nie odczuwałam przyjemności ze zbliżenia?

Witam, mam obecnie 21 lat, w swoim życiu miałam 3 partnerow seksualnych, z którymi mogłam dochodzić i odczuwać przyjemność z pieszczot seksualnych. Niestety później, rozstałam się że swoim chłopakiem i zaczęłam się mastrubowac. Dochodziło to do tego spotkania, że potrafiłam robić to 3 razy dziennie. Już od miesiąca nie zaspokojam się, natomiast ostatnio miałam sytuację zbliżenia z mężczyzną i nie czułam nic. Co robić?? Czy jest szansa, że jeszcze kiedykolwiek będę odczuwalna satysfakcję i pożądanie do partnera???

Dzień dobry,
Doradzałabym zachowanie spokoju, gdyż jest Pani bardzo młodą osobą i podejrzewam, że w przyszłości będzie Pani jeszcze odczuwała satysfakcję z życia seksualnego. Nie jest to Pani wina, że ostatnio stało się tak a nie inaczej i wcześniejsza masturbacja nie ma najprawdopodobniej związku z obecnym stanem. Oczywiście przyczyny mogą być różne, ale podejrzewam że w tym przypadku mogła to być kwestia tego mężczyzny. Niestety nie każdy mężczyzna będzie odpowiednim partnerem seksualnym dla każdej kobiety. Dana osoba z jednym partnerem może mieć bardzo udane kontakty seksualne a z drugim wprost przeciwnie i wtedy świadczy to o niedopasowaniu seksualnym i o tym, że jest to kwestia konkretnego partnera. Na ten moment polecam nie zamartwianie się i nie robienie nic, gdyż nie ma Pani na to wpływu. Jednorazowo sytuacja nie odczuwania przyjemności ze zbliżenia nie jest ponadto sytuacją, którą można generalizować i na podstawie której można wyciągać wnioski. Sądzę, że wszystko jest w normie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/