Dlaczego orgazm jest mało intensywny?

Witam. Mam problem z osiągnięciem orgazmu. Problem trwa ponad 3 miesiące, dodam, iż wcześniej nie miałam kłopotów ze szczytowaniem za każdym razem podczas stosunku osiągałąm niesamowitą przyjemność. Zmiana nastąpiła nagle, nie wiem co było tego przyczyną(po powrocie z waakcji). Teraz podczas każdego zbliżenia jest to samo, tj. bardzo słaby delikatny orgazm(łechtaczkowy?). Co mam zrobić, aby było tak jak dawniej? Pozdrawiam

U kobiet dochodzenie do orgazmu jest złożonym procesem, na który ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich i chyba najważniejszym jest sam partner (lub partnerka). Jeśli kobieca seksualność jest odpowiednio rozbudzona (zwykle przez partnera choć bywa, że wystarczy samo wyobrażenie o nim/niej) i satysfakcji seksualnej sprzyjają pozostałe czynniki – takie jak zdrowie somatyczne i dojrzałość seksualna – nagromadzone napięcie seksualne potęguje odczuwaną przyjemność. Można więc zadać sobie pytanie, co takiego wydarzyło się podczas wakacji, co mogło mieć wpływ na obecne Pani problemy z orgazmem? Jak wygląda obecnie Pani relacja z partnerem/partnerką? Na ile czuje się Pani swobodnie i komfortowo w jego towarzystwie, nie tylko w sytuacjach intymnych, ale na co dzień? Być może zdarzyło się coś, co obniżyło u Pani napięcie seksualne? Warto o tym porozmawiać ze specjalistą.