Brak orgazmu, brak podniecenia i czasem ból

  Moja historia jest podobna do wielu, które tu czytałam, otóż jak większość tu kobiet nie mam orgazmu, szczerze mówiąc nigdy go nie miałam, hmmm, właściwie miałam, ale tylko podczas „pocierania się” i to jeszcze w ubraniach. Co jeszcze? Nie potrafię się podniecić, nie rozumiem dlaczego, czasem czuję, że osiągam ten stan w czasie gry wstępnej, ale podczas współżycia gdzieś znika i nie czuję już nic. I często, gdy się kochamy, odczuwam ból taki w środku, jakbym miała zapalenie pęcherza (tylko tak potrafię to opisać). I jeszcze jedno: zwykle, gdy mój partner stara się we mnie „wejść” moja pochwa się jakby blokuje, ściska, tak samo jest podczas gry wstępnej, gdy próbuje wsadzić mi palca, piszę - bo mam już dość okłamywania mojego chłopaka, że było wspaniale, bo wcześniej widział, że nie jest ok. Starałam się bardzo na wszystkie sposoby, ale nic z tego, a później tylko z tego powodu cierpiał. Poradźcie coś (tylko nic w stylu zmień partnera ;).
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Problemy z penetracją mogą być wynikiem braku podniecenia. Kobieca seksualność jest  bardzo silnie związana ze sferą emocjonalną. Także wczesne doświadczenia seksualne i zachowanie partnera mają bardzo duży wpływ na odczucia w trakcie seksu i gotowość do współżycia.
Warto, żeby skonsultowała się Pani z seksuologiem, gdyż Pani problemy są poważne i mogą wynikać z różnych przyczyn. Pomoc seksuologa może pozwolić zmienić Pani samopoczucie podczas seksu, dzięki czemu będzie Pani czerpała z niego więcej przyjemności. Należałoby również o Pani trudnościach porozmawiać z partnerem. Nie musi Pani udawać, że współżycie sprawia Pani przyjemność. Szczera rozmowa i wspólna praca nad Pani problemami może pozytywnie wpłynąć na jakość Waszego współżycia.

Pozdrawiam