Brak radości wynikającej ze zbliżenia z partnerem

Mam problem. Jestem 19-letnią dziewczyną. Współżyje ze swoim partnerem od ponad roku, dziś wystąpił problem.. nie poczułam pierwszy raz takiej radości z naszego zbliżenia. Czułam to napięcie między nami, przyjemność, ale nic poza tym. Seks przecież nie polega na samej przyjemności.

Czasami jest radość, a czasami stan, który określa Pani, jako przyjemność...
Ważne, żeby Partner też był usatysfakcjonowany, empatia to ważna rzecz w życiu.
Miłość to także, a może głównie, nastawienie na dawanie.
Dotyczy to bliskości seksualnej, ale także dawania czasu i uwaga udzielana partnerowi.
Życzę udanego związku na wszystkich piętrach relacji partnerskiej.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam, czasem zdarza się mieć mniejszą satysfakcję ze współżycia seksualnego tak jak czasem mamy lepszy lub gorszy dzień, nastrój....Oczekiwanie,że wszystko zawsze będzie funkcjonowało na najwyższym, możliwym poziomie jest drogą do braku satysfakcji z życia a tworząca się w ten sposób frustracja może nam zatruć codzienność.Niemal w każdej sytuacji można znaleźć plusy i minusy zachęcam do skupiania uwagi na powodach do radości, taka postawa buduje optymizm i dodaje "skrzydeł".Łatwiej wtedy pokonywać pojawiające się trudności.Pozdrawiam