Brak odczuwania orgazmu a relacje z chłopakiem

Mój chłopak jest moim pierwszym partnerem seksualnym. Przyznaje, że stosunek wyzwala we mnie silne emocje, lubię "pojęczeć" gdy jest mi przyjemnie. Problem polega na tym, że mój chłopak myśli, że mam orgazmy za każdym razem kiedy wydaje jakieś głośniejsze dźwięki. Nigdy nie miałam jeszcze orgazmu, nie mam pojęcia jak go wywołać. Czy powinnam mu o tym mówić, czy zostawić wszystko tak jak jest? Jest mi z nim bardzo dobrze, ale myślę, że rozpoznałabym orgazm gdybym go miała...

Początkowy brak orgazmu nie jest czymś rzadkim u kobiet rozpoczynających współżycie. Nie znaczy to jednak, że nie czerpią przyjemności i satysfakcji z relacji intymnych. Orgazm nie jest jedynym wyznacznikiem przyjemności i bliskości w relacji. Warto dać sobie czas, uczyć się siebie nawzajem, mówić sobie o swoim oczekiwaniach, fantazjach, o tym co sprawia większą, a co mniejszą przyjemność. To przyniesie zarówno wzrost zaufania i bliskości w relacjach intymnych, jak i pozwoli na rozwój w tej sferze, a tym samym coraz większe prawdopodobieństwo osiągnięcia pełnej satysfakcji w postaci orgazmu.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza