Różne doznania podczas orgazmów

Dzień dobry, Mam pewne pytanie.Mianowicie podczas masturbacji jak i podczas stosunku mam czesto bardzo różne orgazmy,w sensie raz jest bardzo przyjemny,a czasami taki tylko ze sprawia odrobine przyjemności.Czy jest to normalne,że orgazmy mają różną siłe? Czy są sposoby na poprawę jakości orgazmu,np ćwiczenie mieśni Kegla? Pozdrawiam

Aktywność masturbacyjna powinna być jedynie marginesem życia seksualnego dorosłego, dojrzałego mężczyzny. Oczywiście jest to wariant optymalny, nie zawsze w realiach możliwy.
Powinno się jednak dążyć do uporządkowania życia seksualnego i emocjonalnego oraz ograniczenia praktyk autoerotycznych (masturbacja, pornografia) oraz nieuporządkowanych (związki toksyczne, przypadkowe kontakty, "płatna miłość").
Ograniczenie chaosu w sferze intymnej sprzyja satysfakcji i "optymalizacji" także odczucia spełnienia, orgazmu.
Nie pokładałbym zbytnich nadziei i nie liczyłbym za bardzo na efektywność ćwiczeń mm. Kegla w poprawie zdolności orgastycznej.
Proponuję skupić uwagę na pielęgnacji relacji partnerskiej i unikanie trwonienia energii w praktykach "ze sobą", jeśli tylko jest to możliwe z partnerką.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com