Uzależnienie od masturbacji a pierwszy raz

Mam pewien problem. Mój chłopak się masturbuje i to nawet często. Czytałam różne artykuły w internecie na ten temat. Jak na razie nie współżyjemy ze sobą, ale obawiam się (te wątpliwości są wywołane wiedzą z internetu, sama nie nie wiem w co wierzyć), że gdy już do tego dojdzie to on za szybko skończy i nici z przyjemności dla mnie. Co jest prawdą a co mitem?

W dużej części ustępuje ta niedogodność w miarę trwania znajomości.
Ale bywa, że ta cecha pozostaje, gdyż skłonność do wczesnego wytrysku jest w dużej mierze uwarunkowana genetycznie (wrodzona).
Ujawnienie się tej przypadłości oraz stopień nasilenia objawów zależy od szeregu czynników.
Na tym Portalu jest dużo informacji na ten temat, zachęcam do lektury.
Warto natomiast przeanalizować swój stosunek do przyjemności w kontakcie z partnerem.
Relacja z partnerem powinna być przyjemnością, a bycie blisko dużą przyjemnością.
Oczywiście należy dbać o ars amandi, ale to jest proces rozciągnięty w czasie, niejako wzajemne uczenie się...
Umiejętność brania, ale i dawania - to ważna umiejętność, także w życie, nie tylko w seksie.
A tak w ogóle, to proponuję nie martwić się na zapas, dbać o "tu i teraz" , cieszcie się, że jesteście blisko siebie, a nie rozdzieleni morzem...
Pozdrawiam i życzę udanego związku na wszystkich piętrach relacji z kochana Osobą. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Krótki czas trwania stosunku i niewielka kontrola nad momentem wytrysku jest naturalna dla mężczyzn młodych, rozpoczynających dopiero życie seksualne lub współżyjących nieregularnie. Początkowy brak doświadczenia dotyczy wszystkich ludzi i pewne trudności są naturalne.
Zawsze z mijającym czasem i rosnącym doświadczeniem współżycie zmienia się, rozwija. Oczekiwanie, aby pierwszy stosunek w życiu był idealny - jest nieco nierealne.
Nawet jeśli dojdzie do przedwczesnego wytrysku (choć nie jest to pewne) jest możliwe kontynuowanie zbliżenia, pieszczot i sprawienie przyjemności także Pani.

Pozdrawiam!