Dlaczego nie odczuwam przyjemności seksualnej?

Witam, Chciałam spytać, jaka może być przyczyna problemu podanego w temacie. Jestem osiemnastoletnią dziewczyną i nie odczuwam, bądź odczuwam bardzo słabą przyjemność podczas masturbacji, podczas seksu z moim partnerem, zarówno tradycyjnego jak i oralnego. Filmy o tematyce erotycznej również mnie "nie ruszają". Dodam przy tym, że mam dużą potrzebę przebywania przy moim partnerze, kocham go, podobnie czasem odczuwam potrzebę rozładowania się seksualnie, lecz podczas wszelkich działań podjętych ku temu jakby "oziębiam się". Zastanawia mnie, czy nie może to mieć przyczyny w jakimś osłabieniu, zmęczeniu mojego organizmu - nadmienię, że rzadko i niezbyt obficie się odżywiam, nie jestem w stanie się wyspać, jestem wiecznie zmęczona; oprócz przyjemności rzadko odczuwam też głód czy pragnienie, drżą mi ręce, zdarza mi się zasnąć, kiedy dłużej gdzieś przysiądę. Co powinnam zrobić, żeby móc wraz z partnerem odczuwać pełną przyjemność ze stosunku?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Trudno jest wskazać bezpośrednią i jedyną przyczynę opisywanego problemu. Jest Pani w wieku poszukiwań i odkrywania przyjemności i zaspokajania ciekawości. Należy więc zastanowić się, która forma kontaktów seksualnych sprawia najwięcej przyjemności i jest komfortowa.
Być może należy zwrócić uwagę na odpowiednią grę wstępną, która jest u kobiet niekiedy warunkiem przyjemnego seksu. Warto zadbać o odpowiednie nastrój i atmosferę. Proponuję zadbać także o tryb życia, być może to także wpływa na satysfakcję seksualną.
Możliwe są różne modyfikacje stylu życia i elementów współżycia, być może warto skupić się na spokojnym i romantycznym współżyciu.
Redakcja abcZdrowie.pl