Brak odczuwania przyjemności seksualnej u 18-latki

Witam mam na imię Paulina chciałabym prosić o radę . Mam 18 lat i od pół roku sypiam z chłopakiem niestety ja nie odczuwam żadnej przyjemności.. on bardzo mnie pociąga jest długa gra wstępna i niby jestem już gotowa to i tak nic z tego nie wychodzi rozmawiałam z nim na ten temat próbowaliśmy różnych sposobów nawet ćwiczę te mięśnie kegla już dość długo ale żadnych efektów . Sex nie sprawia mi przyjemności nie wiem, czy to ze mną jest coś nie tak .

Dzień dobry!

Wiele młodych dziewcząt u początków swojego życia seksualnego przeżywa "rozczarowanie" seksem, który miał być przeżyciem spektakularnym, fantastycznym, a okazuje się - po prostu miły, sympatyczny, ale nie wiąże się z rewelacyjnymi odczuciami fizycznymi. To naturalne. Seksualność rozbudza się z czasem, nauka odkrywania swoich dróg osiągania przyjemności jest procesem, który trwa. Często jedynym błędem popełnianym przez młodych kochanków są nadmierne oczekiwania. Warto dać sobie czas i cierpliwość na stopniowe, powolne, z ciekawością odkrywanie swojej seksualności.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Z Pani postu można wnioskować, że prawdopodobnie nie jest Pani jeszcze psychicznie gotowa na podjęcie współżycia, co skutkuje wystąpieniem opisanego problemu. Udane współżycie, poza elementem technicznym i ćwiczeniem różnego rodzaju mięśni, szczególnie w przypadku kobiet uwarunkowane jest przede wszystkim poczuciem bliskości i pełnego zaufania do partnera. Sam "pociąg", o którym Pani wspomina może, niestety, nie wystarczyć.
Możliwe, że pomimo bycia razem, są w Pani jakieś uczucia wątpliwości wobec partnera, które Ją blokują i uniemożliwiają uzyskanie satysfakcji. Warto też wspomnieć, że skutkiem współżycia może być np. niechciana ciąża, która znacznie bardziej odmienia życie kobiety, niż mężczyzny. Być może też jest w Pani lęk przed ww. skutkami, co również może nie sprzyjać osiągnięciu spełnienia.
Możliwe jednak przyczyny opisanego przez Panią stanu rzeczy mógłby wskazać specjalista w bezpośrednim kontakcie z Panią. Zachęcam zatem do konsultacji seksuologicznej.

Pozdrawiam.