Jak uwolnić się od toksycznego związku?

Proszę o pomoc!! Jestem na granicy wytrzymałości psychicznej. Zdałam sobie sprawę, że tkwię w toksycznym związku. Nie zmam sposobu aby z niego się uwolnić. Moje "nie chcę z Tobą być" "już się wystarczająco poznaliśmy" "nie pasujemy do siebie, ranimy się nawzajem" i inne SPOKOJNE próby rozstania kończą się histerią, biciem się partnera, manipulacją i zastraszaniem psychicznym, że tego pożałuję. Łączy nas wspólna, bardzo zobowiązująca praca i ten argument bardzo umiejętnie wykorzystuje. Pomocy!!!

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu z przekonaniem mogę stwierdzić, że jest Pani w sytuacji kryzysowej. Szantażowanie i zastraszanie Pani z pewnością wywołuje lęk, zaś bicie siebie i groźby wyrządzenia sobie krzywdy przez partnera ma wzbudzić w Pani poczucie odpowiedzialności za niego. Lęk i taki rodzaj odpowiedzialności są osłabiające i utrudniają podjęcie zdecydowanych kroków. Potrzebuje Pani pomocy i wsparcia z zewnątrz. Myślę, że powinna to być pomoc zarówno psychologiczna jak i prawna ( w kontekście wspólnej firmy). Proszę skontaktować się z tą instytucją w Lublinie http://www.cik.lublin.eu/ Mam nadzieję, że znajdzie tam Pani potrzebną pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
rozumiem,że sytuacja jest na tyle splątana,że udaremnia rozstanie.Najbardziej stosowną formą będzie być może wizyta u psychoterapeuty,niezaleznie,czy pójdzie pani sama,czy wspólnie z partnerem.Trzeba rozpatrzyć wszystkie wątki wspólnego "związania"i albo je ulepszyć,albo rozwiązać.Tak,czy owak potrzebna jest dodatkowa osoba widząca z zewnątrz ten proces.