Czy uczucie silnego smutku to depresja?

Mam 18 lat, od prawie dwoch lat czuje silny smutek ,boli mnie klatka piersiowa i zdawaloby sie ,ze sie dusze. Mam problemy ze snem ,gdy klade sie nie moge wcale zasnac. Ten bol i smutek ciagle sie nasila zwlaszcza wieczorsm, nie mialem latwego dziecinstwa i nie czuje wsparcia w nikim, czuje ,ze jestem sam, mniewam rownkez mysli samobojcze. Czy moge miec jakis zalazek depresji?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Ucieszyło mnie Pana duże zaniepokojenie, swoją aktualną kondycją psychiczną, co zainspirowało Pana do poszukiwania dla siebie specjalistycznej pomocy.

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą wskazywać na stan depresyjny, jednak wymagałoby to osobistej konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej/(ewentualnie)psychiatrycznej, celem zdiagnozowania i podjęcia (komplementarnego) leczenia.

Napisał Pan, że: "... nie mialem latwego dziecinstwa i nie czuje wsparcia w nikim, czuje ,ze jestem sam, mniewam rownkez mysli samobojcze... ."

Tak nie musi być!

Chcę Panu powiedzieć, że zawsze jest rozwiązanie, nawet (teraz) kiedy Pan tego nie dostrzega!
Co Pan może?
Już dzisiaj?
Proszę już! nie zostawać w tym i z tym samemu.

Proszę skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie może Pan uzyskać wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pana sprawy).
Jest to oferta dla Osób dorosłych, które mogą (ad hoc) uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie psychologiczne.

Zachęcałabym Pana by również, by skorzystać z osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki oraz komplementarnego leczenia.

Zachęcam Pana, by (już!) nie czekać, pomóc sobie i sięgnąć po tak potrzebną Panu pomoc.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605
Jednym z symptomów stanu mocno obniżonego nastroju u Pana, jest doznawanie silnego smutku oraz poczucie osamotnienia, jak również (domniemam) postrzeganie siebie, rzeczywistości, Ludzi wokół siebie tylko ciemnych/szarych kolorach, co paraliżuje wolę i utrudnia codzienną aktywność, co z kolei powoduje popadanie w bierność, i to z kolei powoduje spadek motywacji.

Witam,
zalecana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub wskazana jest rozmowa z psychologiem szkolnym.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,
Pana obniżony nastrój i myśli samobójcze mogą wynikać
z przykrych doświadczeń z przeszłości, a także z braku zdolności
do prawidłowego czy konstruktywnego przeżywania stresu.
Jeżeli przeżywa Pani smutek, nie jest Pani w stanie wykrzesać
z siebie energii do działania lub robi to Pani z dużym wysiłkiem,
nie potrafi Pani cieszyć się życiem i nie jest Pani w stanie realizować
swoich marzeń i pasji, a każdy dzień przytłacza, paraliżuje ciało i umysł,
i sprawia, że nie jest Pani w stanie normalnie funkcjonować,
czarno widzi Pani swoją przyszłość, to prawdopodobnie jest to depresja.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie i psychoterapię.
W leczeniu zaburzeń depresyjnych i ich konsekwencji doskonale
sprawdza się farmakoterapia wspomagana psychoterapią.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą,
a przede wszystkim z psychoterapeutą, który dotrze
do źródeł Pana smutku, samobójczych myśli…
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie
rozwiązany, a Pan znów będzie mógł cieszyć się życiem.
Proszę nie zwlekać, problem sam się nie rozwiąże.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl