Jak leczyć zmiany nastroju?

Witam ,czeste zmiany nastroju, napady placzu ,wyobrazanie sobie stasznych zeczy planowanie swojej smierci typu w jail sposob bym chcial umrzec, jestem 40letnim ojcem, mezem,dosyc postawnym sportowcem, wstyd mi pojsc do lekarza. Jak sie tego pozbyc???

Dzień Dobry Panu,

Mam nadzieję, że sama już Pana decyzja, by napisać o sobie, o swoich wyzwaniach, już trochę Panu pomogła.
Bo, samo werbalizowanie, wyrażanie tego, co się czuje, powoduje redukcję stresu.

Chcę się z Panem podzielić przesłaniem, że:
Tam, gdzie nie widać sensu, ten sens się własnie zaczyna!

Zaprezentowane przez Pana symptomy mogą wskazywać na stan prodepresyjny/depresyjny? dlatego celowa byłaby pilna/osobista
konsultacja w Poradni zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, bez skierowania albo prywatnie).
Napisał Pan, że wyobraża sobie "straszne rzeczy" i ma zmienne
nastroje..., domniemam, że pojawiła się jakaś przyczyna Pana smutku i rozpaczy?
Od jak dawna ma Pan obniżony nastrój?
Czy coś znaczącego/trudnego emocjonalnie wydarzyło się ostatnio w Pana życiu?
Jak wygląda Pana styl życia? (napisał Pan, że jest sportowcem)
Jak radzi sobie Pan ze stresem?
Jak ocenia Pan swoją relacje małżeńską?
Czy czuje się Pan ważny, kochany, potrzebny?

Z Pana relacji wnioskuję, że zmiany nastroju, wraz z (domniemam)
nagromadzonymi sytuacjami stresowymi, zmieniają odbiór rzeczywistości.
Ten obniżony nastrój powoduje, że zaczął Pan postrzegać świat w ciemnych kolorach i przestał cieszyć się codziennością życia.
Do wzmocnienia zmiany nastroju, może przyczyniać się tzw. kryzys wieku, tzw. drugiej połowy życia...

Podsumowując, podkreślam pomoc specjalistyczna jest Panu niezbędna.
Proszę sięgnąć po potrzebne Panu wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, gdyż same symptomy nie miną.
Pod okiem Specjalisty będzie Pan mógł dotrzeć do przyczyny symptomatycznej, by odbudować i wzmocnić siebie, by nadać życiu być może nowe? znaczenie, czego serdecznie Panu życzę,

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Pana obniżony nastrój i myśli samobójcze mogą wynikać
z przykrych doświadczeń z przeszłości, a także z braku zdolności
do prawidłowego czy konstruktywnego przeżywania stresu.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie i psychoterapię.
W leczeniu zaburzeń depresyjnych i ich konsekwencji doskonale
sprawdza się farmakoterapia wspomagana psychoterapią.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą,
a przede wszystkim z psychoterapeutą, który dotrze
do źródeł Pana częstych zmian nastroju i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany,
a Pan znów będzie mógł cieszyć się życiem.
Proszę nie zwlekać, problem sam się nie rozwiąże.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

No wie Pan nie ma Pan się czego wstydzić. jednen na pięciu ma podobne problemy.
Należałoby bezwłocznie iść do psychoterapeuty ( z naciskiem na
bezzwłocznie) Ewentualnie może Pan spróbować porady ( to się
nazywa sesja ( trwa ok. 50 minut) online przez Skype.
Pozdrawiam