Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bardzo duże zapotrzebowanie seksualne u 25-latka

Witam mam 25 lat jestem mężczyzną i mam bardzo duże potrzeby seksulane przez co mam ochotę na kilku krotną codzienną masturbacje.Mam dziewczynę ale ona tak duże zapotrzebowania na seks nie ma, ja mógłbym o każdej porze dnia i nocy po kilka razy.Z moją kobietą mogę liczyć na seks 2-3 razy w tygodniu co jest dla mnie znacznie za mało i przez to muszę się sam zaspokajać. Teraz przebywam zagranicą od miesiąca i często się masturbuje boje sie ze za1,5 tyg przjedzie i nie zaspokoje Jej.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Masturbacja kobiet

Jest to trudny i częsty problem, asymetria potrzeb seksualnych.
Niestety życie jest sztuką kompromisu, a panowanie nad potrzebami seksualnymi jest wyrazem dojrzałości , objawem zintegrowanej osobowości.
Być może wizyta u psychologa seksuologa pomogłaby w załagodzeniu tej asymetrii, istnieje spore prawdopodobieństwo, że mamy tutaj do czynienia nie z dużą siłą popędu seksualnego, ale z problemem nałogowej masturbacji.
Popęd seksualny to nie jedyne podłoże intensywnej masturbacji, jest to częste zachowanie typu neurotycznego i służy ono do obniżenia napiecia psychicznego, a nie seksualnego...
Podsumowując, wskazana jest konsultacja seksuologa, bo inaczej to tylko teoretyczne rozważania.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy