Walka z uzależnieniem od masturbacji u 19-latka

Jak skończyć z masturbacją ? Chcę skończyć z masturbacją, nie wiem jak. Założyłem zeszyt e którym dni bez masturbacji oznaczam , najwięcej miałem 14 plusów. Co mam robić, żeby przestać się masturbować? Proszę o pomoc. Jak zmniejszyć pokusę ?

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem rozładowania napięcia seksualnego - szczególnie dla osób, które nie współżyją seksualnie w związku. Jest naturalne, że po jakimś czasie (dla jednego krótszym, dla innego dłuższym) bez masturbacji, napięcie seksualne narasta i nie jest możliwe zaspokojenie go w inny sposób.

Jeśli z jakiegoś powodu jest to dla Pana sytuacja trudna lub ma Pan wrażenie, że Pana masturbacja ma charakter uzależnienia, proszę osobiście skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam, jest wiele sposobów na ograniczenie lub zaprzestanie masturbacji, które warto podjąć, jeżeli ma ona charakter czynności przymusowej, obecnej codziennie lub wielokrotnie w ciągu dnia- w tym celu należy udać się do psychologa seksuologa, który poprowadzi Pana w tej sprawie, dobierając odpowiednie metody, adekwatne do Pana sytuacji.Obserwowanie samego siebie, zapisywanie jak często się Pan masturbuje, stawianie sobie celów w tym względzie może przynieść efekty, jeżeli zagwarantuje się systematyczność, odpowiednio długi czas realizacji i wzbogaci np o zajęcie uwagi oraz rozładowanie np poprzez uprawianie sportu. Jeżeli natomiast masturbuje się Pan tylko raz na jakiś czas, to jest to zupełnie normalna sprawa w Pana wieku, szczególnie jeżeli nie ma Pan stałej partnerki. Pozdrawiam