Jak pokonać uzależnienie od masturbacji?

Witam! Jestem 14 letni chłopakiem. Masturbuję się już od pół roku/rok (nie jestem pewien). Robię to 5-7 razy w tygodniu. Wiem, że im szybciej zacznę z tym walczyć, tym lepiej. Zwykle dochodzi do tego gdy jestem podniecony z byle czego, nachodzą mnie myśli o erotyce i już mam chęć do masturbacji, i w 90% przypadków ulegam, ale gdy zaczynały się święta postanowiłem zawalczyć. Poszedłem do spowiedzi we wtorek i musiałem powstrzymać się od masturbacji aż do świąt. Udało mi się wytrzymać tydzień. Ostatnia masturbacja była w poniedziałek i niestety w kolejny poniedziałek poległem. Po prostu nie dałem rady - ciągle nachodziły mnie myśli o erotyce i ciągle byłem podniecony. Teraz jest w złym humorze, nie mam na nic ochoty. Źle się czuję. Nie wiem jak z tym walczyć. Na terapię boję się iść, ponieważ jestem młody, a nie mówiłem o tym rodzicom - oni by się wkurzyli. A po za tym chodzę do szkoły. Czy jest szansa aby wyjść samemu z tego uzależnieniami już na zawsze? Czuję, że jeżeli bardzo się postaram to dam radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Masturbacja jest jednym z etapów rozwoju psychoseksualnego człowieka. W okresie dojrzewania Twoje ciało i psychika zmieniają się. Dojrzewasz również seksualnie. Masturbacja jest "pierwszą lekcją" seksu. Pozwala poznać swoje ciało, zaspokoić potrzeby seksualne i rozładować napięcie seksualne. Bardzo silnie działają obecnie na Ciebie hormony, dlatego tak często myślisz o sprawach seksualnych. To także jest normalnym przejawem dojrzewania. Nie da się niestety tego etapu pominąć lub zahamować.
Kiedy mężczyzna rozpoczyna aktywne życie seksualne z partnerką, zwykle mastubracja przestaje odgrywać główną rolę w zaspokajaniu potrzeb seksualnych. Jeśli trudno jest Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje i zaakceptować te przemiany, to zachęcam do wizyty u seksuologa. Myślę, że mógłbyś także sięgnąć do książki A. Depki "Pytania do seksuologa", z której możesz dowiedzieć się więcej na temat rozwoju psychoseksualnego człowieka.

Pozdrawiam