Jak pokonać uzależnienie od masturbacji?

Witam! Jestem 14 letni chłopakiem. Masturbuję się już od pół roku/rok (nie jestem pewien). Robię to 5-7 razy w tygodniu. Wiem, że im szybciej zacznę z tym walczyć, tym lepiej. Zwykle dochodzi do tego gdy jestem podniecony z byle czego, nachodzą mnie myśli o erotyce i już mam chęć do masturbacji, i w 90% przypadków ulegam, ale gdy zaczynały się święta postanowiłem zawalczyć. Poszedłem do spowiedzi we wtorek i musiałem powstrzymać się od masturbacji aż do świąt. Udało mi się wytrzymać tydzień. Ostatnia masturbacja była w poniedziałek i niestety w kolejny poniedziałek poległem. Po prostu nie dałem rady - ciągle nachodziły mnie myśli o erotyce i ciągle byłem podniecony. Teraz jest w złym humorze, nie mam na nic ochoty. Źle się czuję. Nie wiem jak z tym walczyć. Na terapię boję się iść, ponieważ jestem młody, a nie mówiłem o tym rodzicom - oni by się wkurzyli. A po za tym chodzę do szkoły. Czy jest szansa aby wyjść samemu z tego uzależnieniami już na zawsze? Czuję, że jeżeli bardzo się postaram to dam radę.
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Masturbacja kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Masturbacja jest jednym z etapów rozwoju psychoseksualnego człowieka. W okresie dojrzewania Twoje ciało i psychika zmieniają się. Dojrzewasz również seksualnie. Masturbacja jest "pierwszą lekcją" seksu. Pozwala poznać swoje ciało, zaspokoić potrzeby seksualne i rozładować napięcie seksualne. Bardzo silnie działają obecnie na Ciebie hormony, dlatego tak często myślisz o sprawach seksualnych. To także jest normalnym przejawem dojrzewania. Nie da się niestety tego etapu pominąć lub zahamować.
Kiedy mężczyzna rozpoczyna aktywne życie seksualne z partnerką, zwykle mastubracja przestaje odgrywać główną rolę w zaspokajaniu potrzeb seksualnych. Jeśli trudno jest Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje i zaakceptować te przemiany, to zachęcam do wizyty u seksuologa. Myślę, że mógłbyś także sięgnąć do książki A. Depki "Pytania do seksuologa", z której możesz dowiedzieć się więcej na temat rozwoju psychoseksualnego człowieka.

Pozdrawiam 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty