Uzależnienie od masturbacji i wyrzuty sumienia

Witam, jestem 18 letnim chłopakiem i uzależniłem się od masturbacji.. uprawiam ja już jakieś 6lat. Strasznie się z tym czuje, chcę być wolny! za każdym razem gdy to zrobię mam ogromne wyrzuty sumienia iż znowu uległem tej pokusie. Proszę pomóżcie mi, może rozmowa z psychologiem by coś dała. Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Masturbacja może być traktowana jako wyraz rozwoju psychoseksualnego wieku adolescencji, czyli miej więcej od 12 r.ż. do 17 r.ż. Zastanawiający jest fakt, że ma Pan tak ogromne wyrzuty sumienia. Doświadczenie przymusu i braku wolności jest niepokojące. Uważam, że konieczna jest wizyta u specjalisty, najlepiej psychologa-seksuologa, lub psychiatry - seksuologa.

Witaj. Po pierwsze co to dla Ciebie znaczy uzależnienie? Jeśli uprawiasz masturbację nawet dwa razy dziennie, nie musi to oznaczać uzależnienia. Jesteś młodym człowiekiem, który ma rozkwit potrzeby seksualnej. O uzależnieniu możemy mówić, gdy myśl o masturbacji jest myślą dominującą. Seksoholicy nie potrafią odraczać masturbacji, dokonują jej w różnych miejscach, w czasie który nie jest do tego przeznaczony (np. w szkole). Myśli i aktywność o charakterze seksualnym pochłaniają im mnóstwo czasu, negatywnie wpływając na inne aspekty życia (np. na naukę, relacje z bliskimi itp.)
Po drugie, jeśli stwierdzisz jednak, że nie jesteś uzależniony od masturbacji, pozbądź się wyrzutów sumienia. Pamiętaj, masturbacja jest normalnym zachowaniem, nie ma w niej nic "złego".