Wyrzuty sumienia a masturbacja

Witam, Mam 30 lat moj problem polega na "poczuciu winy". Jestem w bardzo szczęśliwym związku, moja partnerka nie jest moją żoną jesteśmy ze sobą prawie 4 lata. Ostatnio przyznałem się jej do tego że czasem oglądałem filmy porno dlatego że dopadły mnie tzw wyrzuty sumienia.Wszystko sobie wyjaśnilismy. Od jakiegos czasu przeraza mnie myśl że podczas masturbacji nie zawsze myślałem o swojej partnerce, wyobrażałem sobie realne osoby. Takie zachowanie jest normalne ? Mam ogromne wyrzuty.

Witaj,
to,o czym piszesz jest ważną wskazówką dotyczącą Twoich potrzeb i jednocześnie niedostatków w pożyciu seksualnym,których nie wyjaśniliście sobie dostatecznie jasno,z powodu wstydu,nieśmiałości,chęci ochrony związku.Rozumiem,że możesz czuć się wobec dziewczyny nieswojo ale sposobem na to jest wyłącznie otwartość.Można spróbować rozmowy w odpowiednio intymnej atmosferze albo pójść do specjalisty,który porozmawia z Tobą samym a gdy zechcecie z obojgiem.Bo nierzadko się zdarza,że partnerzy w obawie przed utratą siebie boją się ujawnić swoich fantazji.
Serdecznie polecam i pozdrawiam.

Pojawiał sie jakiś problem wewnętrzny, emocjonalny i warto byłoby odwiedzić dobrego psychologa.
Nie powinno sie mieć poczucia winy z powodu takich powszechnych fantazji erotycznych.
O fantazjach można, a nawet należy rozmawiać, ale nie bezkrytycznie.
Opowiadanie Partnerce o kim to się myślało w czasie seksu z Nią nie jest optymalnym i zalecanym zachowaniem.
Mamy prawo do swoich "małych" tajemnic, prawo do prywatności.
Proszę wierzyć, że panie nam też nie wszystko mówią. I pewnie nieraz to dobrze...
Pozdrawiam Świątecznie. JW