Czy taka częsta masturbacja jest bezpieczna?

Dzień Dobry, mam 16 lat masturbowałem się około raz na dwa dni lub trzy, zdarzało się dwa razy dziennie ale to rzadko. Lecz od pewnego czasu jak znalazłem sobie dziewczynę (nie współżyjemy ze sobą) zachciało mi się bardzo masturbować robię to 2 razy dziennie nawet robiłem 3 ale, w obawie o moje zdrowie zaprzestałem i zostałem przy dwóch razach które mi wystarczają nie robię tego by wyładować się z nerwów lub emocjonalnie dlatego, bo czuje potrzebę gdy tylko popatrzę na jej zdjęcie mocno i sztywnie mi staje bardzo mi się chce i muszę się masturbować nawet jeżeli, jest to już ten drugi raz czy nawet trzeci tak samo mocno staje. Zadaje to pytanie bo boję się o moje zdrowie czy to bezpieczne? czy mogę się masturbować te dwa razy czy trzy dziennie jeżeli czuję taką potrzebę?I czy potem tak częsta masturbacja nie wpłynie na moje przyszłe stosunki seksualne?

Zaspokajanie potrzeb seksualnych,jest objawem dojrzałości płciowej. Nie ma nic złego w tym, że Pana dziewczyna budzi Pana zmysły, podobnie jak w tym, że dąży Pan do rozładowania napięcia seksualnego. Warto jednak pomyśleć o urozmaiceniu doznań seksualnych, włączając w to także dziewczynę. Pocałunek, różne rodzaje i formy pieszczot,wreszcie stosunek seksualny, stanowią źródło zarówno budowania bliskości z drugą osobą,jak i zaspokojenia biologicznych potrzeb. Zatem nie ma przeciwwskazań do masturbacji,jednak warto włączyć do wspólnego przeżywania doznań także dziewczynę. Wówczas nie będzie tylko wizerunkiem na zdjęciu,ale także osobą,z którą można wejść w interakcję i wspólnie poznawać uroki intymności. Proszę porozmawiać z dziewczyną, być może razem odkryjecie nowe formy rozwijania Waszej relacji i budowania związku. Pozdrawiam serdecznie, Dominika Wieland-Lenczowska