Jak często może masturbować się chłopak?

Dzień dobry, tak się zastanawiałem, czy masturbacja może prowadzić do jakiś skutków ubocznych i negatywnie wpływać na zdrowie. Zastanawiałem się także Jak często może masturbować sie chłopak ? Masturbuję się około 4 razy dziennie czy to za dużo ? Wydaje mi się, że za dużo, ale niekiedy nie potrafię się powstrzymać. Chęć na seks mam codziennie, kilka razy dziennie.  Mam 18 lat. Nie mam dziewczyny. Moja poprzednia dziewczyna nie chciała współżyć. Mówiła, że jest za młoda, że to jeszcze nie czas. Nie nalegałem, ale moje potrzeby są inne. Czy od masturbacji można nabawić się jakiś komplikacji ze zdrowiem? Proszę o informację i poradę. Pozdrawiam

Kontakty tam są przeciętnie 1-2 razy w tygodniu, rzadko codziennie, bardzo rzadko kilka razy dziennie, i to zwykle przez krótki okres...
Proponuję wyciągnąć z tego ekstrapolowane wnioski.
Na temat różnych aspektów masturbacji jest sporo materiałów na tym Portalu. Zachęcam do ciekawj lektury, także odpowiedzi specjalistów.
Pozdrawiam. JW

Witam,
nie ma żadnych norm dotyczących tego jak często powinno się lub można masturbować się. Jeśli chęć zaspokojenia wynika z potrzeb seksualnych, to wszystko jest w porządku. Problem pojawia się, gdy masturbacja staje się przymusem czy sposobem na radzenie sobie z emocjami.
Pozdrawiam,
Marta Kołacka