Jak radzić sobie ze zbyt częstą masturbacją?

Mam 18 lat i od wczesnego wieku się masturbuję. Ostatnie mnie to niepokoi, że robię to zbyt często. Nigdy nie robiłem tego z przymusu ale codziennie odczuwam potrzebę masturbacji ( czasem nawet 2-3 razy dziennie ). Czuje duże podniecenie i ciężko się powstrzymać. Czy jest to niepokojące i może mieć wpływ na życie seksualne ? Od niedawna zacząłem współżyć i zauważyłem, że nie sprawia mi to przyjemności. Zastanawiam się czy to nie jest wina przypadkiem troszkę za małej prezerwatywy jakie stosujemy. Ale czy nie ma to związku z masturbacją ? ( myślałem że mam nawyki nabyte podczas tego ale ostatnio zauważyłem ze nawet zmiana sposobu masturbacji i tak sprawia mi przyjemność ).

Lek. Michał Lenard

Masturbacja może prowadzić do uzależnienia i braku odczuwania satysfakcji z sexu. Sugeruję Panu skonsultować się z seksuologiem, który pomoże rozwiązać Pański problem. Pozdrawiam!