Wzrost napięcia seksualnego jako problem psychiczny

Doktorze problem polega na tym że podczas całowania dochodzi u mnie do wytrysku, ogólnie widzę po sobie że przy każdym zbliżeniu wzrasta u mnie napięcie seksualne które jest przyczyną tego (przynajmniej tak sądzę). Czy to problem bardziej medyczny czy psychiczny? Jak z tym sobie radzić?

Dzień dobry!

Odczuwanie napięcia seksualnego jest zdrowe i naturalne. Napięcie to rozładowuje się poprzez masturbację lub współżycie. Przy dużym nagromadzeniu pragnień seksualnych i braku możliwości ich zaspokojenia, może dochodzić do mimowolnych erekcji i wytrysków w sytuacjach np. pieszczot, pocałunku, oglądania scen miłosnych w filmie itp. Młodzi mężczyźni, którzy nie rozpoczęli lub niedawno rozpoczęli współżycie zazwyczaj łatwo podniecają się i mają niewielką kontrolę nad momentem wytrysku. Zazwyczaj mija to wraz z wiekiem i rosnącym doświadczeniem. Może Pan zgłosić się do seksuologa, jeśli tzw. wytrysk przedwczesny, wytrysk podczas pieszczot, brak kontroli nad wytryskiem będzie pojawiał się nadal mimo rozpoczęcia regularnego współżycia.

Pozdrawiam!