Zmazy nocne u 30-latka

Jak to mozliwe ze wieku 30 lat zdarzaja mi sie czeste wytryski podczas snu tzw zmazy nocne ktore przechodzilem bedac nastolatkiem?

Dzień dobry!

Czy współżyje Pan lub masturbuje się regularnie na co dzień? Jak ocenia Pan swoje życie seksualne, poziom libido i pobudliwość, wrażliwość seksualną?

Pozdrawiam?

Dzień dobry.

Tzw. zmazy nocne, istotnie, są charakterystyczne dla młodych mężczyzn w wieku dorastania i spełniają funkcję naturalnego obniżenia napięcia seksualnego młodego człowieka. Nie oznacza to jednak, że nie mogą występować u mężczyzn w starszym wieku - szczególnie w przypadku braku możliwości rozładowania napięcia seksualnego podczas stosunków seksualnych. Niektórzy mężczyźni "pomagają" swojemu organizmowi poprzez masturbację. W przypadku innych, nie mogących rozładować napięcia podczas współżycia mogą pojawiać się właśnie nocne wytryski. W tej sytuacji należy je traktować raczej jako oznaka zdrowia, a nie choroby, czy nieprawidłowości.

Pozdrawiam.