Zmazy nocne u 19-latka

Witam . Mam 19 lat . I mam problem trochę wstydliwy ponieważ , że mam zmazy nocne . Polucje i nie wiem czy to jest normalne w tym wieku . Czyje się wtedy żle odechciewa mi się żyć Itp . Proszę o szczerą odpowiedz .

Dzień dobry.

Tzw. zmazy nocne, czy - jak kto woli - polucje, są jak najbardziej naturalne w przypadku mężczyzn nie mających możliwości współżycia oraz tych, którzy dysponują wysokim poziomem temperamentu seksualnego. Innymi słowy - nocne wytryski to naturalny sposób "pozbywania się" przez organizm nadmiaru wyprodukowanego nasienia oraz równie naturalny sposób na obniżenie napięcia seksualnego.
Większość młodych mężczyzn pomaga sobie poprzez masturbację, wobec czego ich organizm nie musi "uciekać się" do polucji, bo dzięki masturbacji obniżają napięcie seksualne i "wydalają" nadmiar spermy.
Warto wspomnieć, że polucje mogą się zdarzać mężczyznom w każdym wieku i w żadnym wypadku nie są objawem jakiejś nieprawidłowości, a wręcz przeciwnie.

Pozdrawiam.