Jak radzić sobie z nagłymi polucjami nocnymi?

Witam. Mam problem z polucją nocną, który dotyczy tego, że zaczęły występować u mnie nagle bo nigdy wcześniej nigdy nie miałem polucji. Nie masturbuje się pół roku, a w tym czasie uprawiałem seks dość regularnie i dalej go uprawiam (dzień przed pierwszą polucją). Mam 18lat i jest to dla mnie dość uciążliwe. Wyjeżdżam na wakacje i czy jest jakieś inne wyjście żeby polucja nie wystąpiła oprócz masturbacji przed snem? Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Polucje nocne są naturalnym sposobem organizmu obniżania napięcia seksualnego w przypadku braku możliwości odbywania stosunków seksualnych i jako takich nie można ich uznać za nieprawidłowość. Występują prawie u wszystkich mężczyzn, aczkolwiek nie jest to wymóg. Ich występowanie, częstotliwość zależy między innymi od wieku - najczęściej zdarza się młodym, dojrzewającym mężczyznom (chłopcom). Jak wynika z Pana postu, ma Pan 18 lat, toteż można powiedzieć, że w Pana przypadku występowanie polucji nocnych jest potwierdzeniem Pana prawidłowego rozwoju seksualnego, a nie nieprawidłowością. Mówiąc inaczej - nie wszystkie reakcje i "zachowania" naszego organizmu uznać można za estetyczne i ładne - pocimy się, puszczamy "bąki", bekamy, oddajemy mocz, etc., a jednak generalnie nie uważa się ww. za wskaźniki nieprawidłowości. Podobnie jest z polucjami - w wieku dojrzewania poziom libido młodych mężczyzn jest bardzo wysoki, a zmiany rozwojowe powodują, że są oni w tym okresie "hormonalną bombą".
Na "pocieszenie" można dodać, że z wiekiem częstotliwość albo w ogóle występowanie polucji może zaniknąć, ponieważ w miarę upływu czasu nasze libido spada.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski www.abovo.bialystok.pl