Dlaczego jeszcze nigdy nie miałam orgazmu?

Mam 20 lat i nigdy nie miałam orgazmu. Z partnerem rozmawiam otwarcie o wszystkim, podczas seksu odczuwam dużą przyjemność, lecz orgazm nie przychodzi. Nie spieszymy się, raz nawet zdarzył mi się kobiecy wytrysk ,ale bez orgazmu. W wieku około 14 lat oglądałam pornografie i trochę przesadzałam i podwyżyłam sobie poprzeczkę podniecenia, teraz nie oglądam już od 2 lat. Czy ten problem może być spowodowany tą pornografią ? Konieczne jest udanie się do psychologa bądź seksuologa? Jakie mogą być inne przyczyny problemu i możliwe rozwiązania? Proszę o odpowiedź na każde pytanie Staram się o wizytę u psychologa, seksuologa ale muszę czekać, chcę pomocy teraz.

odkryła Pani sama swój problem, że przyczyną kłopotów jest oglądanie pornografii w wieku kilkunastu lat. W Pani głowie wytworzyły się określone nawyki, które mają prowadzić do wielkiego szczęścia. Proszę pamiętać, że orgazmy są przereklamowane. Proponuję przeczytać książkę Ernesta Hemingwaya pt: "Komu bije dzwon". Nie znalazłam nigdy w żadnej literaturze tak pięknego opisu relacji seksualnej kobiety i mężczyzny ale aby do tego doszło trzeba się bardzo starać a na pewno nie poprzez oglądanie pornografii. Dobrze jest, że czeka Pani na wizytę u seksuologa i psychologa. Życzę powodzenia