Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 22 lata - jak zahamować zmazy nocne?

Witam. Skończyłem 22 lata, mieszkam z rodzicami. Od dłuższego już czasu jestem skrępowany, zwłaszcza przed mamą. Dwa, trzy razy w tygodniu przydarzają mi się zmazy nocne. Nie da się tego ukryć. Sam piorę prześcieradło, jednak w sumie to obciach. Nie mam dziewczyny, więc masturbuję się niemal codziennie. Co zrobić, żeby zahamować te polucje? Proszę o poradę. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry!

Zmazy nocne są objawem dojrzałości płciowej i są jak najbardziej prawidłowe.
Oznaczają, że narządy płciowe funkcjonują prawidłowo.
Po 18-19 roku życia występują u wszystkich mężczyzn. Brak polucji w tym okresie, mimo wstrzemięźliwości seksualnej, może oznaczać zaburzenia.

Należy pamiętać, iż polucje pojawiają się zazwyczaj podczas wstrzemięźliwości jako swojego typu samoregulacja organizmu.
Nie są one związane z okresem dojrzewania. Występują przez całe życie jednak w miarę upływu lat pojawiają się rzadziej.

Hamowanie polucji nie jest wskazane, gdyż jak już wcześniej pisałam, jest to zjawisko fizjologiczne.

Jednym ze sposobów, aby zmazy nocne na pewno występowały rzadziej, jest zwiększenie aktywności seksualnej.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy