Czy ktoś wie co zrobić żeby skończyły się te zmazy nocne?

No witam państwa i wszystkich czytających ten temat otóż to ma 16 lat i niestety mam zmazy nocne prawie co 2 dzień :/ i nie wiem jak temu zapobiec. Czy ktoś wie co zrobić żeby skończyły się te zmazy nocne w nocy? Bo to mnie już denerwuje - piżamkę oblałem i majtki co 2 dzień muszę zmieniać, a mi się już kończą :/. Potrzebuję pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zmazy nocne to absolutna fizjologia w okresie dojrzewania płciowego i nie należy się tym w żaden sposób niepokoić. Oznacza to jednak, że nie można tym doznaniom zapobiec. Pocieszający powinien być fakt, że zazwyczaj ten okres w życiu nastolatka nie trwa zbyt długo. Oznacza to też, że rozwój fizyczny narządów płciowych przebiega bez zakłóceń.