Jak długo będą trwały zmazy nocne?

Mam 14 lat i dziś miałem w czasie snu zmazę nocną. Piżama cała oblana. Boję się o tym porozmawiać z mamą (mama jeszcze nic nie zauważyła), ale gdy sperma wyschnie pozostaje ślad. Jak długo będą trwały te zmazy? ;(

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Zmazy są normalnym przejawem dojrzewania mężczyzny. W wieku dojrzewania nocne zmazy pojawiają się często, nawet codziennie. Do momentu rozpoczęcia aktywnego życia seksualnego lub w trakcie długich przerw we współżyciu zmazy mogą pojawiać się często. Nie jest to nic złego, stajesz się mężczyzną.
Porozmawiaj o tym z mamą lub tatą. Jeśli nie masz z nimi dobrego kontaktu, to możesz porozmawiać o tym, co dzieje się z Twoim ciałem z lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką. Warto, żebyś dowiedział się więcej na temat dojrzewania i jego przejawów. Im więcej będziesz wiedział na temat zmian, które zachodzą w trakcie dojrzewania, tym mniej będziesz się ich bał i łatwiej będzie Ci je zaakceptować.

Pozdrawiam