Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo będą trwały zmazy nocne?

Mam 14 lat i dziś miałem w czasie snu zmazę nocną. Piżama cała oblana. Boję się o tym porozmawiać z mamą (mama jeszcze nic nie zauważyła), ale gdy sperma wyschnie pozostaje ślad. Jak długo będą trwały te zmazy? ;(
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Płodowy zespół ponikotynowy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Zmazy są normalnym przejawem dojrzewania mężczyzny. W wieku dojrzewania nocne zmazy pojawiają się często, nawet codziennie. Do momentu rozpoczęcia aktywnego życia seksualnego lub w trakcie długich przerw we współżyciu zmazy mogą pojawiać się często. Nie jest to nic złego, stajesz się mężczyzną.
Porozmawiaj o tym z mamą lub tatą. Jeśli nie masz z nimi dobrego kontaktu, to możesz porozmawiać o tym, co dzieje się z Twoim ciałem z lekarzem rodzinnym lub pielęgniarką. Warto, żebyś dowiedział się więcej na temat dojrzewania i jego przejawów. Im więcej będziesz wiedział na temat zmian, które zachodzą w trakcie dojrzewania, tym mniej będziesz się ich bał i łatwiej będzie Ci je zaakceptować. 

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy