Plusy i minusy masturbacji

Witam ! Jestem męzczyzną i od jakiegoś 16 roku życia zacząłem się masturbowac ( z wytryskiem ) codziennie po parę razy, teraz mam 20 lat i masturbuje sie raz na dzień ( z wytryskiem ). I mam pytanie czy to coś złego że tak robiłem za młodu i jakie są minusy i plusy masturbacji ? Dziękuje !

Witaj!
Masturbacja sama w sobie jest naturalnym sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego. Wielu mężczyzn ją stosuje i kiedy maja stała partnerkę to zarzucają ten typ stymulacji i rozładowania. Natomiast jeśli jest ona spowodowana rozładowaniem coraz częstszym co w pana sytuacji nie ma miejsca nie powoduje żadnych problemów. Pozdrawiam