3 pytania przy problemie z erekcją

Witajcie. Mam mały problemik z erekcja, nie będę się zbytnio rozpisywał, bo nie szukam porady w mojej sprawie. Jak wiadomo, nie należy się masturbować, bo to prowadzi do zaburzeń z erekcją[m.in]. I nasuwają się mi 3 pytania: 1.Czy podniecanie się nie masturbując się będzie pomagać, nie będzie miało efektu czy efekt wręcz przeciwny do pożądanego? Żeby nie było niejasności - np. oglądamy filmy dla dorosłych, jest wzwód, ale nie masturbujemy się. 2.Ogółem nie należy się masturbować, ok, ale jest jakaś dozwolona dawka, czy wręcz nawet wskazana [choć w to 2 wątpię ;d] tego uzależnienia? 3.Lubię jadać słodycze, ale nie jestem cukrzykiem [a przynajmniej nie stwierdzonym, mój dziadek podobno też lubił dużo słodzić itd. a cukrzykiem też nie był], ma to jakiś wpływ? No i przy okazji - czego unikać?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Masturbacja nie prowadzi do rozwoju zaburzeń erekcji. Problemem staje się, kiedy mężczyzna nie jest w stanie zrezygnować z niej na rzecz współżycia z partnerem/partnerką. W okresie dojrzewania masturbacja jest normalnym i zdrowym elementem rozwoju seksualności człowieka. Nie ma zalecanej ani odradzanej dawki. Każdy człowiek ma swoje potrzeby seksualne, które powodują napięcie wewnętrzne i potrzebę rozładowania go. Dlatego nie prowadząc aktywnego życia seksualnego z partnerką młodzi mężczyźni rozładowują je za pomocą masturbacji. Jak już wspomniałam jest ona normalnym elementem rozwoju człowieka. Warto, żeby dowiedział się Pan więcej na ten temat, jednak zachęcam do lektury książek i artykułów, które poparte są najnowszą wiedzą na ten temat. Polecam książkę A.Depki "Pytania do seksuologa".

Pozdrawiam