Jak pomóc sobie przy problemach z erekcją?

Witam. Mam problem z erekcją. Mam 25 lat, nadużywam alkocholu, ale z tym koncze (pije co dzien 1,2 piwa i na weekend do 8 nawet 10). Masturbuje sie praktycznie co dzien i nie mam wtedy problemu ze wzwodem. Chodze na silownie z przerwami. Raczej dobrze sie odzywiam. Ostatnio mialem 2 kontakty pluciowe z partnerka i dwa razy zrobilem sie mieki po krótkiej penetracji. (2 razy bylem zmeczony i oczywiscie pijany). Prosze o pomoc.

Dzień dobry!

Z punktu widzenia fizjologii seksualnej te wydarzenia - dwukrotna utrata wzwodu - są naturalne i wytłumaczalne okolicznościami, w związku z tym nie są objawem zaburzenia. Przy pierwszych kontaktach z nową partnerką, przy życiu seksualnym nieregularnym, po dłuższej przerwie itp. zaburzenia erekcji mogą się zdarzyć. Podobnie stan upojenia alkoholowego naturalnie może powodować brak erekcji. Tym bardziej u osoby, która nadużywa alkoholu długoterminowo, regularnie. Podobnie może wpływać także przemęczenie.

Za to trudnościami, w których możliwe jest otrzymanie pomocy i zmiana, to nadużywanie alkoholu i nawyki masturbacyjne. Z jakiego powodu Pan to robi? Jakie są mechanizmy uzależnienia? Jakie swoje potrzeby zaspokaja Pan z użyciem alkoholu i masturbacji?

Warto skonsultować się z psychologiem i rozważyć podjęcie terapii.

Pozdrawiam!