Czy masturbacja ma jakiś wpływ na długość erekcji?

Mam 15 lat. Kiedyś masturbowałem się 1-2 razy w tygodniu, ale od pewnego czasu zdarza mi się nawet 5-7 razy w tygodniu, nie więcej niż raz dziennie i bardzo szybko szczytuję. Obawiam się, że mogłem się uzależnić i w przyszłości może przeszkadzać to mi podczas kontaktów seksualnych z kobietami. I także mam pytanie: czy masturbacja ma jakiś wpływ na długość erekcji?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masturbacja w wieku dojrzewania jest czynnością przez niektórych uznawaną niemal za fizjologiczne rozładowanie napięcia seksualnego. Sama czynność nie powoduje negatywnych skutków na organizm człowieka, jednakże poprzez łatwą dostępność i silny efekt satysfakcji potrafi łatwo uzależniać i prowadzić do nałogu.
Wówczas zbyt częsta masturbacja może prowadzić do powstania takich zaburzeń seksualnych jak m. in. przedwczesny wytrysk, zaburzenia potencji. Długość erekcji także może zmieniać się po częstej stymulacji. Jak wiadomo fizjologiczne możliwości erekcji prącia są ograniczone. Nadmierna masturbacja może rzutować na przyszłe życie seksualne.
Proponuję zredukować częstość masturbacji. Pomocne może być znalezienie pasjonującego hobby, uprawianie sportu czy rozwijanie zainteresowań.

Redakcja abcZdrowie.pl