Regularna masturbacja a rozmiar penisa

Witam, mam 13 lat. Mój członek ma 22 cm w wzwodzie, jest dosyć gruby. Masturbuje się 5 razy dziennie od 9 roku życia. Uprawiałem oglądam filmy pornograficzne i przy nich się masturbuję. Czy mój penis nie jest czasem za mały (mam nadzieję, że jeszcze urośnie)

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Mam wątpliwości, czy Twoje pomiary prącia są wiarygodne i rzetelne. Długość penisa powinna być mierzona w pozycji stojącej, na stronie grzbietowej prącia, od podstawy do szczytu. Członek powinien być w całkowitej erekcji, by wynik był wiarygodny. Zaleca się też kilkakrotne powtórzenie pomiarów w pewnych odstępach czasu i uśrednienie otrzymanych wyników. 22 cm długości w czasie erekcji to bardzo dużo. Poza tym jesteś młodym chłopakiem, dlatego Twój penis na pewno jeszcze urośnie. Co bardziej mnie niepokoi, to Twój brak kontroli nad popędem seksualnym. Rozumiem, że jesteś nastolatkiem, w którym buzują hormony i który odczuwa podniecenie seksualne, które próbuje rozładować, np. poprzez masturbację. Niemniej jednak masturbowanie się przez kilka lat, codziennie, 5 razy w ciągu dnia i oglądanie filmów pornograficznych może doprowadzić do uzależniania się od masturbacji/pornografii. Powinieneś ograniczyć masturbację i oglądanie filmów erotycznych.
Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Wszystko jest u Ciebie tak, jak powinno.
Natomiast jest pytanie, co jest powodem tak częstej Twojej aktywności?
I to może niepokoić, bo jest wydatkowana ogromna ilość energii...

Z pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com