Masturbacja a wielkość penisa

Witam. Mam 15 lat. Mój penis kiedy "stoi" ma zaledwie 13 cm. Mam kilka pytań: 1. Czy masturbacja wpływa na długość i grubość penisa? 2. Czy mój penis jeszcze urośnie? 3. Czy należy stosować jakieś ćwiczenia rozciągające, żeby naczynka rozszerzały się w skutek czego będzie więcej krwi w penisie? Czekam na odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Masturbacja nie wpływa na długość i grubość penisa.
2. Jeśli masz 15 lat, to jesteś wciąż na etapie rozwoju i dojrzewania, co oznacza także rozwój członka.
3. Nie ma potrzeby, byś stosował jakiekolwiek ćwiczenia "rozciągające".
Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości budowy swojego penisa, może skonsultować się z lekarzem urologiem.