Mam małego penisa - czy to przez masturbację?

Witam, Mam 17 lat i mam małego penisa ok. 5cm, a w wzwodzie 13cm. Czy to przez masturbacje? Masturbuje się od 13 roku życia . Chciałbym się dowiedzieć czy jeszcze urośnie i czy palenie papierosów ma na to wpływ, a pale od 14 roku życia, ale mam zamiar rzucić. Martwi mnie to, że mam takiego małego bo moi rówieśnicy mają o wiele większe penisy. Czy mi jeszcze urośnie? Czekam na szybką poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam!

Twój członek ma normalną długość. Nie musi być już większy. 13 cm to średnia długość penisa w Polsce. Nie odstajesz od normy. Twoje ciało rozwija się intensywnie do uzyskania dojrzałości, czyli do końca okresu dojrzewania. Wczesne rozpoczęcie palenia mogło wpłynąć na ogólny rozwój organizmu. Jeśli martwisz się, że coś złego dzieje się z Twoim ciałem czy jego częścią, to warto zgłosić się z tym problemem do lekarza.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty