Mam małego penisa - czy to przez masturbację?

Witam, Mam 17 lat i mam małego penisa ok. 5cm, a w wzwodzie 13cm. Czy to przez masturbacje? Masturbuje się od 13 roku życia . Chciałbym się dowiedzieć czy jeszcze urośnie i czy palenie papierosów ma na to wpływ, a pale od 14 roku życia, ale mam zamiar rzucić. Martwi mnie to, że mam takiego małego bo moi rówieśnicy mają o wiele większe penisy. Czy mi jeszcze urośnie? Czekam na szybką poradę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam!

Twój członek ma normalną długość. Nie musi być już większy. 13 cm to średnia długość penisa w Polsce. Nie odstajesz od normy. Twoje ciało rozwija się intensywnie do uzyskania dojrzałości, czyli do końca okresu dojrzewania. Wczesne rozpoczęcie palenia mogło wpłynąć na ogólny rozwój organizmu. Jeśli martwisz się, że coś złego dzieje się z Twoim ciałem czy jego częścią, to warto zgłosić się z tym problemem do lekarza.

Pozdrawiam