Wymiary penisa - jakie powinny być?

Witam, mam 15 lat i penisa o długości 16,3 cm. Bardzo mnie irytuje, bo jak rozmawiamy z kolegami to wszyscy mają po 20 cm i są w moim wieku. Czy mój penis nie jest za mały jak na mój wiek i czy moi koledzy mogą mnie wprowadzać w błąd mówiąc, że mam za małego penisa jak na swój wiek? Bardzo proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!

Okres dojrzewania to czas, kiedy młodzi mężczyźni odczuwają bardzo silną potrzebę akceptacji ze strony rówieśników oraz bycia w centrum uwagi. Penis jest symbolem męskości, dlatego większość chłopców przechwala się długością prącia i sprawnością seksualną. Średnia długość członka w Polsce to ok. 12-13 cm, więc z Twoim jest wszystko jak najbardziej w porządku. Warto jednak, żebyś wiedział, że to nie długość penisa jest wyznacznikiem tego, jakim będziesz kiedyś kochankiem i partnerem. Poznając kobietę, musisz ją oczarować swoją osobowością, a nie członkiem. Dlatego to Twoje cechy charakteru są tak istotne. Także w seksie sam penis nie daje 100% gwarancji, że zaspokoisz oczekiwania kobiety. Najważniejsza jest relacja, jaka łączy dwójkę ludzi oraz stwarzana przez mężczyznę atmosfera bezpieczeństwa i komfortu. Kobiety szukają mężczyzn, którzy będą czuli, opiekuńczy i zapewniający bezpieczeństwo. Długość penisa nie odgrywa żadnej roli w rozwoju tych cech osobowości. Sądzę, że nie warto jest przejmować się przechwałami kolegów.

Pozdrawiam