Prawidłowe wymiary penisa

Mam 28 lat i ciągle wstydzę się rozebrać do majek przy innych osobach, czym to jest spowodowane? Właśnie tym, że mi się wydaje, że moje jądra są mniejsze (dwa jądra mieszczą mi się spokojnie w jednej dłoni nawet jeszcze mam trochę luzu) od innych mężczyzn oraz mój penis (wydaje mi się, że oni maja jądra i penisa o wiele większego jak ja). Mój penis jest mały podczas spoczynku i nawet nie zwisa się poza jądra (ma wtedy długość od 3 cm do 4 cm). Zaś podczas erekcji ma długość zaledwie 10 cm i wcale nie jest gruby. Chciałbym od was zaczerpnąć porady, czy w tym wieku z moim penisem i jądrami jest wszystko dobrze, ponieważ bardzo jestem zaniepokojony moimi rozmiarami. Jeśli coś jest nie tak to napiszcie co mam dalej robić, żebym miał rozmiar penisa taki jaki powinien być w moim wieku. Jaki powinien być normalny rozmiar penisa i jego grubość? I czy da się coś z tym zrobić.

Jest Pan dojrzałym mężczyzną. Średnia długość ludzkiego penisa wynosi około 12,0-15,0 cm w czasie wzwodu. W czasie zwiotczenia długość to około 7,0-9,0 cm. Długość powinna być mierzona w pozycji stojącej, na stronie grzbietowej prącia, od podstawy do szczytu. Obwód należy mierzyć podczas pełnej erekcji i wynosi około 11,0 do 13,5 cm. Przeciętne wymiary jądra wynoszą: 4-5 cm długości, 2,5-3,5 cm szerokości oraz ok. 2 cm grubości. Jeśli Pana wymiary znacznie odbiegają od normy radziłbym w tej sprawie skonsultować się z urologiem-andrologiem. Być może okaże się konieczne oznaczenie poziomu hormonów płciowych we krwi, USG narządu płciowego. Być może włączenie leków hormonalnych. O wszystkim zadecyduje androlog po bezpośrednim badaniu.