Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowe wymiary penisa

Mam 28 lat i ciągle wstydzę się rozebrać do majek przy innych osobach, czym to jest spowodowane? Właśnie tym, że mi się wydaje, że moje jądra są mniejsze (dwa jądra mieszczą mi się spokojnie w jednej dłoni nawet jeszcze mam trochę luzu) od innych mężczyzn oraz mój penis (wydaje mi się, że oni maja jądra i penisa o wiele większego jak ja). Mój penis jest mały podczas spoczynku i nawet nie zwisa się poza jądra (ma wtedy długość od 3 cm do 4 cm). Zaś podczas erekcji ma długość zaledwie 10 cm i wcale nie jest gruby. Chciałbym od was zaczerpnąć porady, czy w tym wieku z moim penisem i jądrami jest wszystko dobrze, ponieważ bardzo jestem zaniepokojony moimi rozmiarami. Jeśli coś jest nie tak to napiszcie co mam dalej robić, żebym miał rozmiar penisa taki jaki powinien być w moim wieku. Jaki powinien być normalny rozmiar penisa i jego grubość? I czy da się coś z tym zrobić.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jest Pan dojrzałym mężczyzną. Średnia długość ludzkiego penisa wynosi około 12,0-15,0 cm w czasie wzwodu. W czasie zwiotczenia długość to około 7,0-9,0 cm. Długość powinna być mierzona w pozycji stojącej, na stronie grzbietowej prącia, od podstawy do szczytu. Obwód należy mierzyć podczas pełnej erekcji i wynosi około 11,0 do 13,5 cm. Przeciętne wymiary jądra wynoszą: 4-5 cm długości, 2,5-3,5 cm szerokości oraz ok. 2 cm grubości. Jeśli Pana wymiary znacznie odbiegają od normy radziłbym w tej sprawie skonsultować się z urologiem-andrologiem. Być może okaże się konieczne oznaczenie poziomu hormonów płciowych we krwi, USG narządu płciowego. Być może włączenie leków hormonalnych. O wszystkim zadecyduje androlog po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy