Problemy z erekcją podczas stosunku w młodym wieku

Witam, mam 20 lat, niedawno odbyłem pierwszy stosunek z dziewczyną. Niestety mam problem z erekcją, próbowaliśmy 4 razy w ciągu doby, ale nie mogę utrzymać pełnego zwodu, mam go tylko przez jakiś krótki czas. Dziewczyna bardzo mnie kręci fizycznie, poza tym kocham ją nad życie. Jest wyrozumiała, powinna przetrwać te problemy. Szukam przyczyn swojej impotencji, mam nadzieję że da się to wyleczyć. Czy często zdarzają się przypadki nieuleczalnej impotencji w młodym wieku? Czy jedną z przyczyn może być masturbacja w ilości 4-5 razy w tygodniu? Czy jedną z przyczyn może być nadużywanie marihuany (2-3 razy w tygodniu)? Jakiś czas temu paliłem dużo, codziennie praktycznie. Teraz z tego wyszedłem, nie czuję się uzależniony, po prostu od niedawna nie palę wcale. Ponad miesiąc temu miałem zabieg usunięcia stulejki, czy to może mieć wpływ? Czy jazda na rowerze może mieć wpływ na potencje (twarde siodełko, w tym roku przejechane prawie 3000 km)? Nie mam kompleksów na punkcie swojego ciała czy penisa. Wręcz przeciwnie, uważam że zostałem ponadprzeciętnie obdarzony przez naturę. Papierosów nie palę, chodzę na siłownie, mam tylko lekki stres związany z pracą i studiami. Teraz trochę mam stres, boje się że przed kolejnym stosunkiem odbije się to na potencji. Czy dobrym pomysłem jest jednorazowe zastosowanie np. Viagry, żeby podnieść swoje poczucie własnej wartości? Mój plan na poprawienie potencji to lepsze odżywanie, penigra, brak masturbacji, całkowita abstynencja od marihuany, ćwiczenia mięśni Kegla. Niedługo zbadam sobie poziom testosteronu. Czy taki plan jest dobry? Jak długo może trwać leczenie się z tej dysfunkcji? Bardzo proszę o szczegółowe odpowiedzi.

Witam! W opisanej sytuacji problemy z erekcją mogą wynikać z kilku czynników takich jak zbyt częsta masturbacja, palenie marihuany, długodystansowa jazda na rowerze oraz czynniki psychiczne. Nadmierna masturbacja zmniejsza napięcie seksualne, co w sytuacjach zbliżenia ma negatywny wpływ na erekcję. Zaprzestanie masturbacji powinno być pierwszym krokiem ku poprawie erekcji. Nadmierny stres przed pierwszymi zbliżeniami jest bardzo dobrym przykładem jak czynniki psychiczne mogą utrudniać osiągnięcie pełnego wzwodu. Odpowiednie nastawienie psychiczne i dialog z partnerem powinny pomóc w tej sytuacji. Opisany plan działania jest bardzo dobry. Na razie proponuję jednak wstrzymać się z badaniami hormonalnymi, gdyż taka przyczyna jest w tej chwili mniej prawdopodobna. Po kilku tygodniach stosowania się do założonych celów powinien odczuć Pan poprawę. Jednorazowe stosowanie sildenafilu powinno być ratunkiem gdy zaplanowane postępowanie nie przyniesie efektów, a więc dopiero po ewentualnej diagnostyce i wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn. Odpowiadając na pozostałe pytania: operacja stulejki nie powinna mieć wpływu na potencję, wg aktualnych badań palenie marihuany wpływa negatywnie na wiele aspektów życia seksualnego mężczyzny - prowadzi do obniżenia ilości i pogorszenia jakości nasienia oraz zaburzenia potencji, długodystansowa jazda na rowerze wpływa negatywnie na potencje (u wielu zawodowych kolarzy stwierdzono zaburzenia erekcji). Podsumowując, w opisanej sytuacji problemy z erekcją mogą wynikać z kilku czynników. Jako, że długodystansowa jazda na rowerze jest zachowaniem prozdrowotnym dla układu krążenia, trudno zalecać jej ograniczenie, jednakże z punktu widzenia Pańskiego problemu dobrze byłoby gdyby ograniczył Pan to hobby, aby wyeliminować także ten dość prawdopodobny czynnik ryzyka zaburzeń erekcji. Pozdrawiam serdecznie!