Jak leczyć problemy z erekcją podczas stosunku?

Problem z erekcją podczas stosunku Ostatnio po naprawdę długiej przerwie (około 7 lat), miało dojść do stosunku i ku mojemu zaskoczeniu nic z tego nie wyszło, ponieważ niestety nie udało mi się osiągnąć erekcji. Dodam że przez te 7 lat bardzo często się masturbowałem około raz na 1-2 dni czasem częściej. Zawsze myślałem że masturbacja mi jeszcze pomoże, chyba się myliłem. Następne zbliżenie przewiduję za około miesiąc i teraz mam pytanie. Czy zaprzestanie masturbacji pomoże w rozwiązaniu mojego wstydliwego problemu, do tego czasu. Może jednak wspomóc się dodatkowo jakimś lekiem na potencję? Proszę o pomoc

Dzień dobry!

Zaburzenia erekcji mogą pojawiać się sytuacyjnie, właśnie np. w sytuacji rzadkiego, nieregularnego współżycia. Przyczyną może być stres, napięcie emocjonalne związane z sytuacją pierwszego współżycia po dłuższej przerwie czy utrwalone nawyki masturbacyjne.
Problem nierzadko "rozwiązuje się sam" z czasem, regularnym współżyciem i pozytywnym nastawieniem.
Jeśli tak się nie stanie, wtedy należy zgłosić się do seksuologa, aby rozważyć wsparcie farmakologiczne (leki) lub psychoterapeutyczne.

Pozdrawiam!