Problemy z erekcją u 20-latka

Witam. Mam 20 lat i problemy z erekcją. Kiedyś miałem poranne erekcje co było dla mnie normalne dodam że od kilkunastu miesięcy brak tych porannych erekcji. Miałem okres kiedy paliłem marihuane przez kilka miesięcy,ale od miesiąca już nie. Ostatnio zauważyłem że podczas erekcji(była dobra) lecz gdy założyłem gumke opadła... Ostatnio to samo była była a po kilku minutach opada i nic nie pomaga żadne pieszczoty. Prawdopodobnie ostatnio się przettrenowałem(piłkarz) ale czy to ma związek z erekcją ?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Na nasze możliwości seksualne, sprawność seksualną ma wpływ wiele czynników, m.in. hormony, nastrój, dieta, zażywane leki, samopoczucie, to, czy mamy jakieś nałogi, czy jesteśmy wypoczęci, czy zmęczeni. Pan wspomina przynajmniej o dwóch potencjalnych przyczynach problemów z erekcją - palenie marihuany oraz przetrenowanie, a co z tym się wiąże zmęczenie organizmu. Niepokojące jest jednak to, że od dość długiego czasu nie ma Pan porannych erekcji. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Konieczna jest wizyta u specjalisty. W pierwszej kolejności należałoby zrobić badania, by sprawdzić, czy problemy ze wzwodem nie wynikają z przyczyn biologicznych. Jeżeli ze strony organizmu wszystko jest w porządku, wówczas należy zastanowić się nad psychologicznymi przyczynami problemów z erekcją (np. zadaniowe podejście do seksu, problemy w związku, lęk przed niechcianą ciąża etc.). Pozdrawiam i życzę powodzenia!