Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z erekcją u 20-latka

Witam. Mam 20 lat i problemy z erekcją. Kiedyś miałem poranne erekcje co było dla mnie normalne dodam że od kilkunastu miesięcy brak tych porannych erekcji. Miałem okres kiedy paliłem marihuane przez kilka miesięcy,ale od miesiąca już nie. Ostatnio zauważyłem że podczas erekcji(była dobra) lecz gdy założyłem gumke opadła... Ostatnio to samo była była a po kilku minutach opada i nic nie pomaga żadne pieszczoty. Prawdopodobnie ostatnio się przettrenowałem(piłkarz) ale czy to ma związek z erekcją ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Na nasze możliwości seksualne, sprawność seksualną ma wpływ wiele czynników, m.in. hormony, nastrój, dieta, zażywane leki, samopoczucie, to, czy mamy jakieś nałogi, czy jesteśmy wypoczęci, czy zmęczeni. Pan wspomina przynajmniej o dwóch potencjalnych przyczynach problemów z erekcją - palenie marihuany oraz przetrenowanie, a co z tym się wiąże zmęczenie organizmu. Niepokojące jest jednak to, że od dość długiego czasu nie ma Pan porannych erekcji. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Konieczna jest wizyta u specjalisty. W pierwszej kolejności należałoby zrobić badania, by sprawdzić, czy problemy ze wzwodem nie wynikają z przyczyn biologicznych. Jeżeli ze strony organizmu wszystko jest w porządku, wówczas należy zastanowić się nad psychologicznymi przyczynami problemów z erekcją (np. zadaniowe podejście do seksu, problemy w związku, lęk przed niechcianą ciąża etc.). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Zachęcam do konsultacji lekarza seksuologa.
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy