Uzależniłam się od masturbacji - czy może mi to szkodzić?

Mam 17 lat, od dość dawna, 2 lat, 3 może masturbuje się często. Robię to w nietypowy sposób, uciskam sobie dół brzucha. Kiedyś odkryłam to, że bardzo mi to odpowiadało. Teraz boje się bezpłodności, że uszkodziłam coś sobie. Robiłam codziennie, bardzo często, teraz ograniczam się, ale czasem kiedyś jak to robiłam to miałam straszne skurcze. Teraz biorę leki antykoncepcyjne, bo miałam bolesne miesiączki. Czy będę mieć poważne problemy?
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Istnieje wiele sposobów masturbacji u kobiet. Ogólnie wszystkie wiążą się z pobudzeniem zakończeń nerwu sromowego. Opisany przez Ciebie sposób być może polega na zwiększaniu ciśnienia w miednicy. Sporadyczne stosowanie tej praktyki prawdopodobnie jest niegroźne dla zdrowia. Jednakże trudno przewidzieć długotrwałe efekty częstej masturbacji tym sposobem. Jeśli pojawiały się dolegliwości skurczowe w przeszłości to warto ograniczyć takie praktyki.
Bardzo częstą metodą masturbacji stosowaną przez kobiety jest stymulacja łechtaczki. Jest ona stosunkowo bezpieczna jednakże zbyt częsta lub intensywna może prowadzić do podrażnień lub przerostu łechtaczki.
Ogólnie warto wiedzieć, że zbyt częsta masturbacja jest procesem szkodliwym dla przyszłego życia seksualnego, gdyż może prowadzić do trudności w osiągnięciu orgazmu lub innych zaburzeń seksualnych.
Proponuję zdecydowanie ograniczyć masturbację opisanym przez siebie sposobem lub zastosować inne metody.

Redakcja abcZdrowie.pl