Jak często można się masturbować, aby nie mieć problemów z współżyciem z partnerką?

Witam, Moim problemem jest częsta chęć masturbacji. Maksymalnie wytrzymam 4-5 dni, a potem muszę się wymasturbować... Boje się, że częsta masturbacja będzie przeszkadzała mi z współżyciem z partnerką i tym, że nie uda mi się uzyskać wytrysku podczas stosunku... PS. Mam 14 lat. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masturbacja w wieku dojrzewania szczególnie u chłopców jest niemal naturalnym sposobem zmniejszania napięcia seksualnego. Dopóki nie staje się nałogiem, to nie ma powodów do niepokoju. Sporadyczna masturbacja nie wywiera negatywnych skutków na organizm człowieka.
Warto jednak wiedzieć, że czynność ta ze względu na łatwość osiągania satysfakcji może prowadzić do uzależnień i późniejszych zaburzeń seksualnych.
W opisanej sytuacji wydaje się, że opisana konieczność masturbacji wynika z dużego w czasie dojrzewania popędu seksualnego. Proponuję skierować swoją uwagę na ciekawe hobby, uprawianie sportu czy rozwijanie zainteresowań. Do masturbacji należy sięgać w miarę możliwości jak najrzadziej, aby nie stała się głównym celem dnia czy tygodnia. Trudno wskazać ściśle taką częstość, która nie spowoduje negatywnych skutków fizycznych jak i emocjonalnych.

Redakcja abcZdrowie.pl