Czy powinnam poszerzyć diagnostykę?

Dzien dobry Mam zdiagnozowana nerwice. Jednak pomimo postawionej przez lekarza diagnozy, caly czas wydaje mi sie, ze jestem ciezko chora. Od 3 lat borykam sie z roznymi zmieniajacymi sie bolami w jamie brzusznej. Zaczelo sie od boli watroby, klucia zoladka,boli jelit w roznych miejscscj, a nawet jajnikow czy pochwy. Badania z krwi typu morfologia, proby watrobowe, nerkowe, lipidogram, hormony tarczycy ok. Usg brzucha i transwaginalne tez ok. Badalam nawet hormony płciowe... Czy badac sie dalej, czy przyjac nerwicowy charakter boli? Niekiedy bole sa tak silne, ze ciezko mi uwierzyć, ze sa produkowane przez moja glowe. Nie mam zadnych problemow z wyproznianiem, żadnych dodatkowych objawow oprocz tych boli, kluc, pulsowan itp. Czy mam dalej sie badac, robic kolonoskopoe itp czy faktycznie te objawy to tylko rojenia mojego umyslu?

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają szerszej diagnostyki i konsultacji za nim podejmie się decyzję o wykonanie badania kolonoskopii.

Brak informacji czy jest stwierdzona u Pani nerwica jeśli tak to jakie przyjmuje Pani leki nawet te bez recepty.

Brak informacji o codziennym funkcjonowaniu np zdrowa żywność, aktywność fizyczna, ile dziennie wypiją Pani wody to wszystko jest bardzo ważne informacje.

Wskazane było by zacząć od konsultacji ginekologa aby wykluczył lub potwierdził, że opisane objawy bólowe nie są związane z ginekologiczne.

Konsultacja psychiatry czy opisane objawy u Pani są podłoże nerwicowe.

Jeśli w obu przypadkach zostanie stwierdzone,że jest wszystko w porządku wskazana konsultacja gastrologa który wykona badanie fizykalne i zapozna się ze wszystkimi wykonanymi badaniami oraz konsultacjami zdecyduje o dalszej diagnostyce.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Jeżeli dotychczasowe badania nie wykazały zmian chorobowych w organizmie,

a wcześniej stwierdzono u Pani zaburzenia nerwicowe, to one zapewne

powodują opisane przez Panią dolegliwości.

Każdy lęk, również ten o własne zdrowie, przyczynia się do odczuwania

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.

W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, mogą odczuwać

różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca,

kołatanie serca, przyspieszone tętno, ból żołądka, ból głowy, zawroty głowy

i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach

powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta i co raz trudniej

go ujarzmić, a to może doprowadzić nasilania objawów.

W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,

na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.

Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym organizmem,

jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia

oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się do odczuwania

różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.

Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne

i vice versa.

Myślę, że wykonała Pani już wystarczającą ilość badań

Nadszedł więc czas by podjąć właściwe leczenie, psychoterapię.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam do skonsultowania problemu z psychologiem i do podjęcia

odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/