Jaką diagnostykę powinnam jeszcze wykonać?
Mój problem jest dość rozległy. We wrześniu okazało się że mam nerwicę lękową z atakami paniki. Chodzę na psychoterapie, wspomagam się doraźnie lekami. Przed tą diagnozą zrobiłam badania, do których skłoniły mnie "zasłabnięcia", RTG płuc ok, USG jamy brzusznej ok, badanie krwi- podwyższone leukocyty do 16tys, miesiąc później 14tys, tydzień temu 11tys. Mam niedoczynność tarczycy, która się unormowała, cały czas biorę euthyrox25. Przed wigilią sporadycznie zaczęła boleć mnie głowa z prawej strony, wraz z oczodołem. Głównie skroń. Jednocześnie do końca wybiła mi się zatrzymana prędzej ósemka, która ocierała o policzek i pojawiły się plamki z ropa. Ósemka została wyrwana, jednak ból głowy stawał się coraz częstszy i bardziej nasilony- nadal tylko z prawej strony, i zaczął promieniować też na kość policzkową. Okulista- żadnych wad wzroku. Żadne tabletki przeciwbólowe zapisane przez neurologa nie pomagały, rezonans magnetyczny głowy wyszedł ok. Ból po trzech tygodniach ustąpił sam, od kilku dni odczuwam tylko sporadyczne kilkusekundowe bardzo lekkie bóle w tym miejscu. Do tego teraz miewam w ciągu dnia kilkuminutowe duszności z lekkimi zawrotami głowy i odruchowo ziewam. Chwilami bóle karku- dość mocne, i w tym samym czasie odczuwam jakby ten bol promieniował do okolic tchawicy. Od kilku dni miewam bóle/klucia z boku szyi, Doppler wykazał że żyły i tętnice są ok, ale mocno powiększone węzły chłonne podżuchwowe i wzdłuż naczyń szyjnych z lewej strony. Wyrwana ósemka była z prawej strony, miesiąc temu. DDimery podwyższone-520, OB-6. Przed wigilią przechodziłam też zapalenie tchawicy, a wymaz wykazał gronkowiec złocisty. Najpierw dostawałam zastrzyki na tchawicę, potem brałam Proxacin po czym laryngolog stwierdzil że już jest ok z gronkowcem. Czeka mnie jeszcze wizyta u gastrologa, bo czasem miewam też duszności które ustępują po odbiciu, laryngolog stwierdzil że to będzie refluks, cofał mi się też kwas, biorę controloc40- cofanie kwasu ustąpiło, ale duszności do momentu odbicia pozostały. Do tego często czuje jakby coś zalegało mi w gardle. Jestem palaczem, mam ciągły kaszel, jednak teraz mam wrażenie że nie mogę pozbyć się tej wydzieliny przy kaszlu. Często czuje też krótkotrwałe pieczenie, lekko powyżej lewej piersi, ok 2cm od mostka. Czy ktoś mógłby po całej tej analizie zasugerować co jeszcze powinnam sprawdzić? skąd np. te powiększone węzły chłonne (miesiąc temu też były już powiększone). Czy jest w tym całym chaosie coś co wymaga dodatkowej uwagi?Większość zgania wszystko na nerwice, jednak wiem jak np wyglądają moje duszności podczas ataku a jak poza nim. Z nerwicowymi sobie "radzę", te "żołądkowe" wiem że muszę przeczekać aż mi się odbije, ale te które mam od kilku dni nie mam pojęcia skąd się biorą. Do tego te bóle w szyi, węzły chłonne... Covid wykluczony. Proszę o pomoc

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Jeżeli przeprowadzone badania nie wykazały u Pani schorzeń
somatycznych a lekarz stwierdził u Pani nerwicę lękową
z atakami paniki, to zapewne tak jest.
Objawy, które Pani opisuje często występują przy zaburzeniach
nerwicowych.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych
objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony
oddech, uczucie duszności, ból w okolicach serca, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle głowy i wiele innych dolegliwości,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie zaburzeń nerwicowych,
gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się stanu
zdrowia psychicznego i fizycznego.
Jestem przekonana, że jak wyleczy Pani zaburzenia nerwicowe,
to odzyska Pani równowagę wewnętrzną, a Pani organizm zacznie
normalnie funkcjonować
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich psychicznymi i somatycznymi
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/