Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć ból penisa po masturbacji?

Czemu po kazdej masturbacji boli mnie inaczej penis raz mocniej raz slabiej Czym jest to spowodowane moze za szybko to robie albo za mocno,jak to zwalczyc zebym nie masturbowal sie w nieskonczonosc,poniewaz chcialbym skonczyc z nalogiem bo zaszedl on za daleko w moim zyciu
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,

Opisany ból członka po masturbacji istotnie może wynikać ze sposobu, szybkości i siły z jaką się Pan masturbuje. Wydaje się jednak, że problemem nie tyle jest "technologia" masturbacji i ból po niej, ile jej częstotliwość - o czym zresztą sam Pan pisze i czym jest Pan wyraźnie zaniepokojony. Skoro więc dostrzega Pan nałogowy charakter Pańskich praktyk, warto byłoby skorzystać z pomocy specjalisty - w tym wypadku seksuologa.

Możliwe też, że fakt masturbacji, a przede wszystkim jej częstotliwość wynikają nie tyle z napięcia seksualnego, ile napięcia nerwowego, które poprzez masturbowanie się chce Pan zniwelować.
Powyższy "motyw" podejmowania czynności masturbacyjnych uznaje się za nieprawidłowy, mogący w przyszłości skutkować kłopotami we współżyciu seksualnym. W tej sytuacji zasadne byłoby rozważenie skorzystanie z konsultacji psychologiczno-seksuologicznej u osoby posiadającej wiedzę zarówno z dziedziny psychologii, jak i seksuologii - psychologa-seksuologa.

Niezależnie od wyboru, wydaje się, że nie warto bagatelizować problemu, z którym jak sam Pan pisze, nie umie Pan sobie poradzić samodzielnie.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy